مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پایان نامه

دریافت مقاله ، پروژه و پایان نامه

جستجوی دوجهته (هوش مصنوعی) و پياده سازي ليست پيوندي دو طرفه به زبان C++

الگوریتم جستجوی دو جهته الگوریتمی برای جستجوی گراف است که کوتاهترین مسیر در یک گراف جهت دار را از راس اولیه به راس هدف می یابد.

پیچیدگی:

این الگوریتم دو جستجوی همزمان ر اجرا می کند: یکی جلورونده از راس اولیه ، و یکی عقب رونده از راس هدف، توقف هنگامی صورت می گیرد که دو جستجو در میان راه یکدیگر را ملاقات کنند. دلیل برای این رویکرد این است که در بسیاری از موارد بسیار سریع تر است: به عنوان مثال، در یک مدل ساده از مساله ی پیچیدگی جستجو که در آن هر دو جستجوها یک درخت با ضریب انشعاب B گسترش پیدا می کنند، و فاصله از راس اولیه به راس هدف d می باشد، هر یک از دو جستجو دارای پیچیدگی( {O (b^{d/۲)  (در نماد O بزرگ) می باشند ، و مجموع پیجیدگی این دو جستجو بسیار کمتر از پیچیدگی O (b^d)  می باشد که پیچیدگی یک جستجوی تنها از همان راس ابتدا به راس هدف است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

زبان برنامه‌نویسی (JSB(Java Server Page

زبان JSP

 Java  Server  Page یا JSP نوعی فن آوری مبتنی بر زبان JAVA می باشد و امکاکان تولید وب سایتهای پویا (فعال) فراهم می سازد. JSP توسط شرکت SUN Microsystems برای برنامه نویسی سمت سرور تولید شده . فیلهای JSP همان فایلهای html می باشند همراه قطعات ویژه شامل کدهای Java که قابلیت پویای صفحات را ایجاد می کند.در ابتدا صفحات وب به صورت ایستا نمایش داده می شدند. معمولأ این اولین تجربه مردم در تولید صفحات وب بود ت سایتهای شخصی و اطلاعات قروش شرکتها را ثبت کنند . بعد از مدتی Perl و C زبانهایی بودند که بر روی سرور برای ایجاد ماهیت پویا قرار داده می شدند .بعد از مدت کوتاهی اکثر زبانها از جمله Delphi , C++ , VB و Java این قابلیت را داشتند که برنامه هایی را با استفاده از خاصیت پویایی و استفاده از داده های متنی و پایگاه داده تولید کنند.

 

این برنامه ها به نام برنامه های CGI سمت سرور شناخته شدند.ASP توسط شرکت ماکروسافت تولید شد تا به برنامه نویسان html این امکان را بدهد که براحتی مندرجات پویا را که توسط سرور رایگان مایکروسافت
(IIS پشتیبانی می شد مورد استفاده قرار دهند.JSP همتای ASP است که در این بخش ارائه خواهد شد.

کدهای JSP بر روی وب سرور در JSP Servlet Engine اجرا می شوند. JSP Servlet Engine به صورت پویا html تولید می کند و html را به مرو گر سرویسگیرنده می فرستد.صفحات JSP سندهای متنی هستند که شامل دو نوع متن می شوند.متن Static که می توان آنرا در هر نوع فرمت مبتنی بر متن (مثل XML،WML،SVG،HTML)بیان کرد و نوع دوم JSP Element ها ، که محتوای دینامیک را می سازند.پسوندی که در برای فایل های JSP به کار می رود jsp. است. هر صفحه می تواند ترکیبی از یک Top File باشد که این Top File شامل فایل های دیگری نیز می شود که خود این فایل ها می توانند یا یک صفحه کامل JSP باشند و یا اینکه بخشی از یک صفحه JSP باشند.JSP Element ها در صفحات JSP از طریق دو Syntax متفاوت بیان می شوند.یکی Standard و دیگری XML ، لذا هر فایل داده شده می تواند فقط از یک Syntax(برای بیان JSP Element ها) استفاده کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

چگونه CMS مورد نظر خود را انتخاب کنیم ؟

با توجه به رشد روزافزون برنامه های مدیریت محتوا (CMS) انتخاب بهترین CMS بر اساس نیازهای کاربران کمی مشکل شده است.مطلب زیر، برگرفته از سایت OpenSourceCMS است و ۵ مرحله را برای انتخاب CMS مورد نظر بیان می کند:

۱. قبل از هر چیز باید مشخص کنید که قصد ایجاد چه نوع سایتی را دارید؟ آیا سایت شما Portal است و براساس روابط متقابل کاربر و مدیران سایت است؟ آیا سایت شما تنها یک Weblog است و شامل نوشته های روزمره می شود؟ آیا یک سایت آماری با هدف اطلاع رسانی می خواهید؟ آیا سایت شما یک محیط برای انجام یک پروژه تیمی است؟شاید سایت شما یکی یا ترکیبی از موارد فوق باشد.این اولین و مهمترین گام در تصمیم گیری است.با جواب دادن به پرسش های بالا شما میدان بازی خود را از نظر بزرگی می شناسید و وارد بازی می شوید(این گوی و این میدان!)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

یک سیستم مدیریت محتوا (cms) چیست؟

این سیستم ها که امروزه در وب بنام CMS شناخته میشوند، مخفف Content Management System میباشند که یک برنامه نرم افزاری روی سرور هستند و به مدیر سایت اجازه میدهند تا محتوای سایت را تغییر دهد بدون نیاز به طراحی دوباره سایت.

در واقع طراح اولیه سایت یکبار سیستم CMS را طراحی میکند و تعدادی قالب آماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب میکند .و حال شما براحتی میتوانید صفحات دیگری را به آن کم یا اضافه یا ویرایش کنید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

آموزش نصب جوملا

جوملا یک CMS رایگان است که به دلایلی از جمله سادگی در استفاده ، سادگی در نصب و همچنین وجود افزونه (extension ) های بسیار برای آن که توسط برنامه نویسان ایجاد شده و قابلیت های بسیاری را به جوملا اضافه کرده است، در حال تبدیل شدن به محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای رایگان است.

در این مقاله شما را با نصب جوملا بر روی هاست شخصی تان آشنا میکنیم. پیش فرض ما این است که شما از سرورهای لینوکس با کنترل پنل Cpanel استفاده میکنید. برای نصب سیستم مدیریت محتوای جوملا سرور شما باید امکان ایجاد 1 بانک MySql و پشتیبانی زبان PHP را داشته باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

SVG چیست ؟ و کاربرد SVG در XML چگونه است ؟

SVG زبانی برای توصیف گرافیک 2 بعدی و برنامه های گرافیکی در XML است .
این تکنولوژی مخفف کلمات Scalable Vector Graphics میباشد .
SVG برای ایجاد گرافیک های برداری در صفحات وب بکار میرود.
با زوم روی گرافیک کیفیت پایین نمی آید .
هر المانی که در SVG می بینید میتواند نقاشی شود .
SVG یکی از توصیه های کنسرسیوم w3 میباشد .

SVG نسخه 1.1  در ژانویه 2003 برای اولین بار توسط W3C توصیه شد . شرکت های Sun Adobe, Apple, IBM, Kodak ازجمله شرکت هایی بودند که بر روی این پروژه کار کرده اند .
مزایای SVG نسبت به سایر فرمت های موجود مانند GIF , JPG :


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

آشنايي با زبان اسکريپتي جاوا اسکریپت

اگر کمی با دنيای وب آشنايی داشته باشيد حتما در مورد جاوا اسکريپت شنيده ايد و هرگاه در مورد حرکات عجيب و غريب بعضی از سايت ها از دوستان پرسيده ايد آنها را به جاوا اسکريپت نسبت داده اند. حرکاتی مانند حرکت یک عکس یا متن بدنبال موس ، لرزیدن صفحه هنگام ورود به یک وبلاگ ، منوهای پایین افتادنی در سایت ها و ...

اما جاوا اسکريپت چيست؟
جاوا اسکريپت زبانی است که در صفحات html کاربرد دارد و قابليتهای بسياری از قبيل : افزايش کيفيت طراحی صفحات , کنترل صفحات ، کنترل browser بازديد کننده ، ساخت و استفاده cookie ها و بسياری چيزهای ديگر. .........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

آشنایی با زبان برنامه نویسی پیتون

کاردینال بیگلز، اریک بی ایمان را بیش از چهار ساعت روی صندلی راحتی نشاند تا سرانجام این اعترافات را از او گرفت ...
اولین نگاه من به پیتون یک تصادف بود، و علاقه چندانی به چیزی که در آن زمان دیدم پیدا نکردم.

 اوایل سال 1997 بود و کتاب "برنامه نویسی پیتون" نوشته مارک لوتز از انتشارات O'reilly به تازگی بیرون آمده بود. کتابهای O'reilly به ندرت به در خانه من می رسند، که در آن مورد هم توسط یک فرد ذینفع درون سازمان طی یک فرآیند تصادفی که من تصمیم گرفته ام دیگر سعی در فهمیدن آن نکنم، از بین تازه های چاپ برای من فرستاده می شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

آموزش کار با رجیستری در سی شارپ

در هنگام نوشتن یک برنامه در مواقعی بایستی مقداری را در یک مکان از سیستم کاربر ذخیره کنیم . انتخاب برنامه نویسان در این گونه موارد معمولا از بین سه گزینه ی زیر می باشد :

1- DataBase
2- فایل های INI
3- رجیستری ( تنها در برنامه نویسی برای سیستم های ویندوزی کاربرد دارد )


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

مقدمه ای بر #C

C# توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده که همچون دیگر زبان های برنامه‌نویسی دارای دو نوع کامپایلر است یک نوع آنcommand line نام دارد که محیطی شبیه محیط Dos را داراست و دیگری Visual است

که محیط ویندوز مانندی دارد یعنی درحقیقت محیط گرافیکی است شاید برایتان جالب باشد که بدانید چنانچه شایع شده است مایكروسافت در مصاف با جاوا، به ارائه برنامه نویسی به زبان #C پرداخته و جالب تر آن است که شباهت های بین این دو زبان بسیار چشمگیر است مایكروسافت در رابطه با میزان استفاده و گسترش زبان فوق ابراز امیدواری نموده بود که گسترش چشمگیر در میان جامعه برنامه نویسان حکایت از صحت پیش بینی ها دارد. این زبان بگونه ای طراحی شده كه نه تنها وابستگی به یك Platform خاص را ندارد، بلكه در اغلب موارد وابستگی Runtime نیز ندارد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

آموزش جامع ویژوال #C

با توجه به درخواست‌های شما عزیزان برای آموزش c#، تصمیم به معرفی یک کتاب الکترونیکی گرفتیم که زبان برنامه نویسی c# را از مراحل مقدماتی تا پیشرفته به طور کامل آموزش داده است.

این کتاب تالیف آقای سید محمد هاشمیان است و  از سال 85 تا کنون مرجع بسیاری از دانشجویان برای یادگیری #C بوده است و برپایه c# 2005 آماده سازی شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

برترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS)

از زمان فراگیر تر شدن جنبش های اپن سرسی و در کنارش رشد زبان های برنامه نویسی همگون، محصولات بسیار خوب زیادی به دنیای مجازی عرضه شده.

 

یکی از این دست از محصولات که بسیار هم پرکاربرد و حائز اهمیت هستند، سیستم های مدیریت محتوا های ( CMS ) رایگان هستند. اما در کنار مزیت های زیاد این سیستم ها همیشه این سوال برای کاربران مطرح بوده که کدام سیستم مدیریت محتوا برتر هست و یا کدام سیستم مناسب با نیاز من هست؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

UML چيست؟

زبان «الگوسازي يكپارچه» زبانی برای الگو‌سازی است كه در سال 1995 شركت «رشنال» آن را معرفی کرد. UML زبانی شیء‌گراست؛ يعنی اجزای اين زبان متناسب با مفاهيم به كار رفته و الگوی شی‌ءگرایی طراحی شده‌ است.

پس از عرضه مفاهيم شیء‌گرایی در ابتدای دهه 80 ميلادی، بتدريج روشهای شی‌ءگرایی توليد نرم‌افزار را افراد و سازمانهای مختلف عرضه کردند. اين روشها در برگيرنده مجموعه ای از علایم برای بيان مفاهيم و اندیشه ‌ها از سویی و طرحی كاری برای توليد نرم‌افزار از سوی ديگر بود كه از مهم‌ترين اين روشها می‌توان به OMT و BOOCH و OOSE و … اشاره كرد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

زبان برنامه نویسی PHP

Php چیست؟

۱) در سال ۱۹۹۴،Php ایجاد شدResmos lad forod ایجاد کننده اولیه آن بوده است. ولی در طی زمان این برنامه توسط سایر متخصصین و برنامه نویسان تکمیل گردیده و به تفکر کنونی آن درآمده است تا کنون چهار بار به صورت اساسی باز نویسی شده است در دی ماه سال ۱۳۸۰ حدود ۵ میلیون مورد استفاده متفاوت قرار گرفته و در حال حاضر نیترانی تعداد به سرعت در حال افزایش است تعداد موارد استفاده کنونی آن را می توانیم از سایت www.Php.net مشاهده نمائید.

Php برنامه ای است که محتوی آن باز نمود(open source) و استفاده کنندگان از آن می توانند نحوه کارکرد و متن برنامه را مشاهده نمود و یا تغییراتی به دلخواه انجام دهند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

ترسیم اشکال هندسی در فلش

اگرچه نرم افزار فلش بیشتر یک نرم افزار برنامه نویسی به حساب می آید ولی شرکت سازنده در کنار این برنامه نویسی یک محیط گرافیکی را هم آماده کرده است که دیگر لازم نباشد برای بازی و برنامه های که میخواهید با فلش بسازید اشکال گرافیکی مورد نیاز آنها را در برنامه های مشابه مانند فتوشاپ ترسیم کنید.

قسمت گرافیک فلش تفاوت های زیادی با فتوشاپ دارد ولی ممکنه برخی از آیکون های آن شبیه فتوشاپ باشد. معمولا کسانی که هم با فلش و هم با فتوشاپ کار کرده اند در هنگام تماشای یک تصویر در اولین فرصت متوجه میشوند که این تصویر با کدام نرم افزار رسم شده هست که معمولا فلش کمی کارتونی تر و واضح تر از تصاویری است که با فتوشاپ یا کورل رسم شده اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

برنامه نویسی #C: C# SocketProgramming

Socket Programming در Csharp

گردآوری: بابک لونی - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

تعداد صفحات: 20

توضیحات:
این کتاب با فرمت PDF می‌باشد ؛
در اين فایل آموزشی به شرح چگونگي طراحي و پياده سازي يك نرم افزار ساده به كمك تكنيك هاي برنامه نویسی سوکت در زبان #C پرداخته شده است.
مهم ترين مفاهيمي كه از آنها براي پياده سازي پروژه مورد استفاده قرار گرفته است پروتكل TCP/IP و مفاهیم سوکت است,
حال می‌توانید این نوع برنامه نویسی را با این فایل پی دی اف در مورد برنامه نویسی تحت شبکه  شروع کنید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

پیاده سازی عملگر تقسیم توسط عملگر تفریق در زبان سی

برنامه ای بنویسید که دو عدد صحیح مثبت را از ورودی خوانده آنها را به روش تفریق بر هم تقسیم کند

کلمات کلیدی: شبیه سازی عملگر تقسیم توسط عملگر تفریق ، استفاده از تفریق متوالی برای انجام عمل تقسیم در c++ ، به کار بردن و به کار گیری تفریق جهت شبیه سازی تقسیم دو عدد در زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

آموزش ++C جلسه ی دوم: قوانین تعریف شناسه و عملگر ها

آموزش ++C جلسه ی اول

قوانین تعریف متغیر:

1.با یکی از حروف الفبا یا (_) شروع شود، در غیر اینصورت خطا میباشد.
2.از کاراکتر دوم به بعد میتوانیم از حروف الفبا، underline و همین طور ارقام استفاده کنیم.
3.استفاده از کلمات رزرو شده به تنهایی غیر مجاز است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

آموزش ++C جلسه ی اول: شروع برنامه نویسی و تعریف متغیر

زبان برنامه نویسی ++C به عنوان یک زبان ساخت یافته و در تقسیم بندی زبان های برنامه سازی در سطح میانه قرار دارد، یعنی هم دارای خصوصیات مثبت زبان های سطح بالا است و هم دارای خصوصیات مثبت زبان های سطح پایین.

لازم به ذکر است که در این زبان، کامپایلر خط به خط دستورات را به کد های صفر و یک ترجمه کرده و آن را اجرا میکند.

نکته: این زبان به بزرگی و کوچکی حروف حساس است.(case sensetive)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

برنامه نویسی به زبان ++C تالیف عین الله جعفرنژاد قمی

بی شک اگر بگوییم یکی از بهترین مولفان کتب آموزش زبان های برنامه نویسی مهندسی عین الله جعفر نژاد قمی است بیهوده نگفته ایم . حتما شما هم در هنگام جستجو در لابه لای کتب آموزشی زبان های برنامه نویسی به این نام برخورده اید . یکی از بهترین و بی نظیرترین تالیفات ایشان کتاب آموزش برنامه نویسی C و C++ است که تقریبا تمامی دانشجویان رشته های مهندسی نرم افزار و IT ایران از آن به عنوان یکی از بهترین مراجع یادگیری این زبان یاد می کنند . ما هم به دلیل استقبال بی نظیر دانشجویان از این کتاب تصمیم گرفتیم نسخه الکترونیکی (PDF) آنرا برای دانلود در اختیار علاقمندان قرار دهیم

نویسنده : مهندسی عین الله جعفر نژاد قمی

تعداد صفحه : ۶۶

زبان کتاب : فارسی

حجم فایل : ۹۱۵کیلوبایت

پسورد:www.getproject.blogfa.com

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط S.A.H  | 

مطالب قدیمی‌تر